Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacja z wynajmu
Autor Wiadomość
markomiej

Wysłany: 2009-11-30, 14:05   

ksbru napisał/a:
Szanowno Administracjo, bardzo proszę nie wprowadzać forumowiczów w błąd. Ja z takim pisemnym wnioskiem zwróciłem się do TBS Słupca i uzyskałem odpowiedź niegatywną, tzn. TBS nie wyraził zgody!!!

A do wniosku załączyłeś też (taką małą białą płaską rzecz)? he he
Ale ponoc za takie cos kilku juz odeszlo wiec teraz może bez tego da rade?

galant

Wysłany: 2009-11-29, 23:27   

To forum to wielka ściema!!!!!!! Garstka lokatorów pisze co ją boli,a nasz TBS nadal kręci na swoja stronę.Skargi na usterki,chodniki,dozorcę uchodzą w powietrze. Ilu już było dozorców wcześniej i każdy sie nie utrzymał i mam wrażenie ,że wiecej robili niż obecny!!!!!! A ten nie robi nic i już tak długo się trzyma!!!!! Układy w Słupcy-ponoć to krewny kogoś z tbs.Więc o czym tu mówić i pisać jesteśmy skazani na lekceważenie nas i naszych uwag!!!!

mischa 

Wysłany: 2009-12-03, 21:35   

z tą pisemna zgodą to jedna wielka ściema tak jak w przypadku anten satelitarnych chcialam być w porządku i kiedy zamieszkalismy w TBS zwróciłam się z pisemną prośbą o zgode na montaż anteny ( podczas podpisywania umowy miła pani powiedziała mi że to TYLKO formalność) okazało się że to nieprawda oczywiście otrzymałam odp negatywną odwołałam się i znów negatyw z wyjasnieniem że antena psuje hm nie pamietam jak to dokładnie nazwano ale w każdym razie do krajobrazu i wizji TBS nie pasuje co dziwne większosc sąsiadów w tym i ja anteny posiadamy zmontowane na balustradzie balkonu w koncu to 21 wiek i chyba mam prawo wyboru między denną (przynajmniej u nas) kablówką a programami z prywatnych tv, ostatecznie pozostaje statyw wystajacy z balkonu

mischa 

Wysłany: 2009-12-03, 21:44   

i jeszcze jedno moj znajomy interesuje się wynajmem mieszkania w TBS zadzwonił do siedziby w Słupcy i czego się dowiedział?? że mieszkań wolnych w tej chwili w Szamotułach nie ma ale........ w styczniu zwolni sie jedno i poinformowano go że nie wystarczy się zgłosić i tak jak większość (przynajmniej ja) wpłacic kaucje i podpisac umowę , powiedziano mu że po pierwsze kto pierwszy ten lepszy ( to jeszcze zrozumiem) ale również że mieszkanie otrzyma ten KTO DA WIĘCEJ!!!!! co to znaczy cóz to jakaś licytacja?? myslałam że kaucje sa równe dla wszystkich, regulowane ewentualnie jakimis przepisami a tu ewidentnie jakaś samowolka tak samo nie rozmumiem jak bloki w Szamotułach które miały byc sfinansowane z tzw "srodków własnych TBS" , pieniązków wpłaconych przez lokatorów i kredytu zaciagnietego gdzies tam nagle w połowie okazały się być sfinansowane tylko z środków własnych TBS a w połowie z reszty, do czego zmierzam nie rozumiem podziału że częśc lokali jest pod wynajem a częśc na sprzedaż, zresztą te lokale handlowe to prędzej zgniją niz je ktos wynajmie zauwazyliście moze że podczas gdy byly ulewy drzwi w tych lokalach do połowy byly pozalewane?? a szkoda że to tak zrobione na odpier..... bo osiedlowy sklepik spozywczy by się przydał i nie tylko

anzawa

Wysłany: 2009-12-04, 10:43   

Kiedyś rozmawiałam z dozorcą albo jego żoną na ten temat. My kupując mieszkanie wpłaciliśmi do tbs kase, oraz do poprzednich właścicieli odstępne za meble w kuchni itp oraz za wskazanie nas jako następnych najemców. Więc się spytałam jak to teraz wygląda kto mi odda za to kasę. Odpowiedz padła taka:
Mieszkania będą wynajmowane(sprzedane) w drodze licytacji, a nadwyżka (po odjęciu opłat do tbs ) bedzie oddawna byłemu najemcy jako rekonpensata.
Takie słowa padły w zeszłym roku, wiem że jakieś mieszkanie było sprzedane w ten sposób, ale czy pieniądze trafiły do poprzedniego najemcy niewiem i chyba się nigdy niedowiem.

lolo

Wysłany: 2009-12-30, 12:44   

Jak podpisywałem umowę najmu, to zgłaszało się tylko zmiany budowlane (jest taki zapis w umowie), a wymiana np. TBSowskiej wykładziny na np. płytki czy panele, to nie jest zmiana budowlana. Dla mnie to była wręcz konieczność, bo pod wykładziną miałem posadzkę z dziurami prawie jak pięść, posadzkę reklamowałem przed odbiorem mieszkania, to wykonawca wylał następną warstwę betonu, co spowodowało na tyle podniesienie posadzki,że szczelina między drzwiami balkonowymi, a posadzką wynosiła 6mm!!! różnica w poziomie na odcinku 4,5m wynosiła kilka cm!!!. więc jak tu nic nie robić, tj. podwyższać sobie standard mieszkania? To nie lata 70te. Obudowa wanny to też nie jest zmiana budowlana, która w tej chwili występuje najczęściej w formie styropianu

lolo

Wysłany: 2010-01-04, 19:23   

Mam pytanie, czy ktoś wie, a może to jest w jakimś regulaminie TBS, ile czasu TBS ma na ogłoszenie przetargu na mieszkanie od czasu kiedy lokator podpisze protokół zdawczo-odbiorczy.
W moim przypadku odbierającym mieszkanie był gospodarz osiedla, mówił, że im szybciej się wyprowadzimy, tym szybciej mieszkanie pójdzie na przetarg, dzisiaj minął dokładnie miesiąc i nic, to nie jedyna sprawa w której nasz gospodarz osiedla podaje NIEPRAWDZIWE informacje (znaczy inne niż podaje telefonicznie TBS) Może tu każdy jest sobie panem i każdy ustala swoje zasady, trochę śmiech, bo jak powstał TBS Partner, to miał dobrą opinie, ale teraz jest chyba trochę inaczej

galant

Wysłany: 2010-01-04, 21:43   

W Tulcach mieszkanie stało puste nie chce skłamać,ale kilka miesięcy od wyprowadzki lokatora -zanim zamieszkał nowy. Mnie też gospodarz mówił,że im szybciej wyprowadzka tym szybciej zwrot kasy. Mówił też,że od niego zależy czy mieszkanie ma być doprowadzone do stanu pierwotnego czy też nie....Dziwne,że gospodarz ma tak wiele do powiedzenia, a TBS pewnie ma inne zdanie??? :-/

lolo

Wysłany: 2010-02-24, 16:39   

W dniu dzisiejszym dostałem rozliczenie po oddaniu mieszkania, ale od początku. Umowę najmu podpisałem w 04.2002r, wpłacałem wtedy kwotę ok 35 tyś. zł.
Aneks do umowy partycypacji z dnia 22.02.2002 mówi
"W dniu rozwiązania umowy najmu z Partner TBS przez osobę wymienianą w par.6, Partner TBS przekaże wskazanej w par.6 osobie kwotę 33061,00 zł.
Jednocześnie Partner TBS zobowiązuje się do waloryzacji 8% wartości odtworzeniowej z dnia zawarcia niniejszej umowy, do poziomu wskaźnika wartości odtworzeniowej 1m2, ogłaszanej kwartalnie przez Wojewodę Wielkopolskiego dla województwa wielkopolskiego, na dzień rozwiązania umowy najmu"
Jednak TBS wyliczył kwotę do zwrotu ok 22 tys. zł.!!!
Nagle pojawiła się amortyzacja, o której w umowie podpisanej przez moją osobę nie było mowy. Jest to kwota ok 16 tyś. zł., TBS odejmuje 1,5% na rok, czyli przez okres najmu jestem w plecy ok 1/3 sumy jaką wpłaciłem. Dalej tak licząc to wychodzi że za 10 lat to bym jeszcze musiał dopłacić do interesu.
Skoro nie otrzymałem żadnego innego aneksu do umowy w formie pisemnej, to nadal mnie obowiązuje umowa która podpisałem.
Przy opuszczaniu lokalu musiałem odnowić całe mieszkanie, więc amortyzacja chyba nie ma tutaj miejsca. Więc teraz doliczając czynsze + kwota odjęta przez amortyzację, to w TBS są opłaty jak na Batorym.
W najbliższych dniach będę na spotkaniu z adwokatem, w celu przyjrzenia się, czy nie wystąpiły jakieś nieprawidłowości ze strony TBS.
Nie może być tak że ja mam taką umowę, a TBS inną!!!
Będę na bieżąco informował jak sprawa się toczy

ksbru

Wysłany: 2010-02-25, 12:51   

Teraz rozumiem dlaczego TBS Partner nie ma zamiaru ujawniac wszystkim mieszkancom zasad rezygnacji z mieszkan, a nasze postulaty w tej sprawie pozostawaly bez echa! Okazuje sie, ze podczas gdy wszyscy ludzie przez ostatnie lata zyskiwali na mieszkaniach, mieszkancy TBS (przynajmniej Partner) tracili.
Ostatnio zmieniony przez ksbru 2010-02-26, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  

galant

Wysłany: 2010-02-25, 02:43   

Bardzo proszę,,lolo'' o informowanie jak sprawy się mają,bo skoro tak jest jak piszesz to trzeba się za nasze TBS wziąść chyba z innej strony

lolo

Wysłany: 2010-02-25, 08:11   

W umowie, którą podpisywałem nie ma słowa AMORTYZACJA!!!. Przy podpisywaniu umowy z R. M. była mowa że pieniądze wpłacone przez partycypanta nie są oprocentowane, ale też nie są odejmowane koszta amortyzacji. Na to też wskazują zapisy w umowie partycypacji, którą podpisywałem w 2001r.
Umowy, oraz wszystkie dokumenty przesłane przez TBS są przekazane do adwokata, sprawą też próbuję zainteresować stację TVN.

Mario

Wysłany: 2010-02-25, 12:25   

Pytanie Do ADMINISTRACJI

Czy w przypadku zakończenia umowy najmu i opróżnieniu lokalu najemca otrzymuje kwotę partycypacji zgodnie z aktualną wartością jak mówi o tym ustawa???

USTAWA
z dnia 26 października 1995 r.
o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego

Art. 29a.
1. Osoba fizyczna może zawrzeć z towarzystwem umowę w sprawie partycypacji
w kosztach budowy lokalu mieszkalnego, którego będzie najemcą.
2. Kwota partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego uzyskana od osób,
o których mowa w ust. 1, nie może przekroczyć 30% kosztów budowy tego lokalu.
3. W przypadku zakończenia najmu i opróżnienia lokalu kwota partycypacji, o której
mowa w ust. 1, podlega zwrotowi najemcy nie później niż w terminie 12
miesięcy od dnia opróżnienia lokalu. W dniu zwrotu kwota partycypacji powinna
odpowiadać kwocie stanowiącej odsetek aktualnej wartości odtworzeniowej
lokalu równy udziałowi wniesionej przez najemcę kwoty partycypacji w kosztach
budowy lokalu.

4. W przypadku gdy umowa najmu uzależnia termin zwrotu kwoty partycypacji od
zawarcia umowy najmu danego lokalu z następnym najemcą, zwrot kwoty partycypacji
następuje z dniem zawarcia tej umowy, jednak nie później niż w terminie,
o którym mowa w ust. 3.
5. Towarzystwo może uzależnić zawarcie umowy najmu opróżnionego lokalu
mieszkalnego od wniesienia przez nowego najemcę kwoty partycypacji w wysokości
wypłaconej poprzedniemu najemcy.

PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Mario

Wysłany: 2010-02-25, 15:02   

Nadmienię tylko że

wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych (obowiązuje od 01.10.2009 do 31.03.2010) w woj. wielkopolskim wynosi: 3.043,00 zł czyli 30% z jednego metra to 912,90 gr.

lolo

Wysłany: 2010-02-25, 16:33   

Właśnie obliczyłem, że gdyby amortyzację którą mi odliczono rozłożyć na miesiące w których wynajmowałem mieszkanie, to średnio by trzeba doliczyć ok 180 zł. Nie jest to tanio - czynsz prawie 700 = 180, normalnie hotel.

Odpowiedz do tematu