Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do Administracji
Autor Wiadomość
Pieso1233

Wysłany: 2010-01-11, 19:28   Pytanie do Administracji

Witam, proszę o informację, czy teren na którym są wydzielone miejsca parkingowe naprzeciwko bloku nr 3 w Tulcach, należy do TBS Partner Sp. z o.o. ?

Administracja TBS 

Wysłany: 2010-01-14, 09:34   

Szanowni Państwo,

Odpowiadając na postawione pytanie uprzejmie informujemy, że miejsca naprzeciwko bydynku przy ul. Poznańskiej 3 w Tulcach nie należą do „Partner” TBS, ale do Urzędu Gminy w Kleszczewie.
Z poważaniem.

Administracja TBS

Pieso1233

Wysłany: 2010-01-14, 16:36   

Dziękuję za informację.

anetka2605

Wysłany: 2010-05-03, 15:45   

WITAM SERDECZNIE.
ZAREJESTROWAŁAM SIE NA PĄNSTWA FORUM GDZYZ MAM PARE PYTAN ODNOŚNIE MIESZKAN TBS. OTOZ MOJA SIOSTRA WRAZ Z MEZEM 7 LAT TEMU OTRZYMALI MIESZKANI TBS W TYM MOMENCIE WYJECHALI ZA GRANICE I NIE MAJA ZAMIARU WRACAC. JAKI JEST I CZY WOGOLE ISTNIEJE JAKIS SPOSOB NA TO ZEBYM MOGŁA TAM MIESZKAĆ . ZOSTAC GŁOWNYM NAJEMCĄ. CZY JEST TAKA MOZLIWOSC ZEBY MNIE ZAMELDOWAĆ A POZNIEJ SIOSTRA WRAZ Z RODZINĄ BY SIE WYMELDOWAŁA CZY WTEDY ZOSTANE NAJEMCA MIESZKANIA. MIESZKANIE OBECNIE JEST ZADŁUZONE NA OK. 4 TYS ZŁ. OCZYWIŚCIE ZOSTAŁO BY TO PRZEZE MNIE SPŁACONE. CO GDYBY SZWAGIER TE MIESZKANIE WYKUPIŁ CZY MOZE JEJ JAKOS NA MNIE PRAWNIE PRZEPISAĆ? JAK MOZNA TO ZAŁATWIĆ .JAK JEST CENA TAKIEGO MIESZKANIA CZY ON MA JAKAS ULGĘ DO WYKUPU TEGO MIESZKANIA. JEST TO DLA MNIE WAZNE GDYZ W TYM MOMENCIE NIE MAM GDZIE MIESZKAC . PROSZE O ODPOWIEDZ .
Z GÓRY DZIEKUJE I POZDRAWIAM

Administracja TBS 

Wysłany: 2010-05-04, 12:29   

Szanowna Pani,

dziękujemy za skorzystanie z forum. Informujemy jednak, że odpowiedzi na postawione pytania moga zostać udzielone jedynie osobie będącej najemcą danego mieszkania. Ponadto z uwagi na fakt, iż w poście swoim porusza Pani wiele wątków, dla których udzielenie odpowiedzi wymaga szerszych informacji proponujemy wystąpienie upoważnionej osoby (najemcy) z pisemnym wnioskiem zawierającym opis sytuacji i indywidualne pytania, na które otrzymanie odpowiedzi pozostaje w kręgu Państwa zainteresowania.
Z poważaniem.

Administracja TBS

ksbru

Wysłany: 2010-05-04, 13:05   

Stanowczo zachecam Administracje do udzielenia odpowiedzi na tym forum, gdyz kazdy z nas, najemcow moze kiedys znalezc sie w podobnej sytuacji, a chyba nie ma tu nic do ukrycia?!

galant

Wysłany: 2010-05-04, 22:48   

Odpowiedz administracji za dużo by nam uświadomiła jakie lokator ma prawa.....A tego administracji robić nie wolno,bo kasa ucieka.Wiec żyjcie TBESIAKI w ciemnocie i nie zadawajcie pytań na forum,które by odkryły dzikie zasady ADMINISTRACJI. Za co budują sie TBS-y w Siekierkach??? Nie wiem czy wszyscy wiedzą ,że się budują.

anetka2605

Wysłany: 2010-05-09, 23:36   

mam jeszce pytanie a czy siostra może mnie u siebie zameldowac na stałe w momencie gdybym nie była nigdzie zameldowana ? czy sa jakies zastrzezenia i warunki do spelnienia?

Administracja TBS 

Wysłany: 2010-05-11, 14:34   

Szanowna Pani,

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ewidencji ludności, do dokonania meldunku w wynajmowanym mieszkaniu nie jest potrzebna zgoda TBS. Wynika to m.in. z faktu, że zameldowanie w mieszkaniu nie prowadzi na nabycia jakichkolwiek uprawnień do danego mieszkania, a jest jedynie zadośćuczynieniem obowiązkowi zgłoszenia pobytu w danym miejscu. Tak więc, odpowiadając na postawione przez Panią pytanie informujemy, że zameldowanie w mieszkaniu nie wymaga zgody Partner TBS.
Z poważaniem.

Administracja TBS

anetka2605

Wysłany: 2010-05-11, 22:55   

a co jeśłi ja bede zameldowana a mja siostra wraz z mezem sie wymeldują czy zostane z tego mieszkania wyrzucona na bruk?

Administracja TBS 

Wysłany: 2010-05-13, 13:39   

Szanowna Pani,

tak jak podkreślaliśmy w poprzednim poście fakt zameldowania nie prowadzi do nabycia jakichkolwiek praw do mieszkania, tak więc w sytuacji kiedy najemcy (osoby mające zawartą umowę najmu) wyprowadzą się z mieszkania winni rozwiązać umowę i przekazać mieszkanie do TBS-u. W przeciwnym przypadku, gdy najemcy opuszczają mieszkanie pozostawiając w nim osoby nieuprawnione TBS korzysta z zapisów ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksy cywilnego (art. 11) zgodnie z którymi wypowiada umowę najmu z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia w związku z wynajęciem, podnajęciem albo oddaniem do bezpłatnego używania lokalu lub jego części bez wymaganej pisemnej zgody właściciela.
Natomiast w przypadku, gdy najemcy opuszczają mieszkanie i nikt w nim nie zamieszkuje TBS - zgodnie z wyżej wskazanymi przepisami ustawy - wypowiada umowę najmu z zachowaniem sześciomiesięcznego terminu wypowiedzenia, z powodu niezamieszkiwania najemcy przez okres dłuższy niż 12 miesięcy.
Z poważaniem.

Administracja TBS

Bonzo1981

Wysłany: 2010-07-16, 23:12   

Witaj Administracja TBS,

Mam pytanie odnośnie utylizacji skoszonej trawy przez pana Grybczyńskiego.
Dlaczego, pomimo wcześniejszych uwag kierowanych do TBS Partner, odnośnie wyrzucania skoszonej trawy do kontenerów na śmieci, w dniu dzisiejszym (15.07.2010.) sytuacja się powtórzyła. W rozmowie telefonicznej przedstawiciel TBS Partner przyznał rację, że takie postępowanie nie może mieć miejsca i porozmawia z panem Grybczyńskim, ponieważ to my jako mieszkańcy ponosimy ewentualne, podwyższone koszty wywozu śmieci. Jak widać rozmowa nie doszła do skutku lub nie przyniosła rezultatu. Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że pan G. jest w tej firmie nietykalny. Pytanie , dlaczego...?
Bardzo proszę o ustosunkowanie się do powyższego pytania i proszę o odpowiedź.

P.S Chyba, że Partner TBS wymaga udokumentowania w/w faktu w postaci zdjęć. Mam nadzieję, że traktujemy się poważnie i nie będzie to konieczne.

galant

Wysłany: 2010-07-18, 16:05   

Popieram też widziałem kontener wyciągnięty ze śmietnika na parking!!!! Pan G jest widze wazna figurą nie do pokonania robi co mu sie podoba zima troche było widac jak snieg odgarnia a teraz.....? trawe zetnie(nie on) i tak poza tym nic wiecej śmietniczki małe na osiedlu miedzy blokami kipią !!!!!!

Administracja TBS 

Wysłany: 2010-07-20, 15:59   

Szanowni Państwo,

sprawa wrzucenia trawy do pojemników na odpady jest przedmiotem postępowania reklamacyjnego skierowanego do wykonawcy usługi. Odpady biodegradowalne były dotychczas składowane na terenie do tego przeznaczonym lub oddawane bezpośrednio do odbiorców zajmujących się przyjmowaniem tego typu odpadów.
Jednocześnie informujemy, że niezależnie od toczącego się postępowania pouczono wykonawcę usługi o zakazie korzystania z pojemników na śmieci w celu składowania skoszonej trawy.
Z poważaniem.

Administracja TBS

Odpowiedz do tematu