Poprzedni temat «» Następny temat
Wykorzystanie tańszej energii elektrycznej, taryfa G12
Autor Wiadomość
Paul

Wysłany: 2010-10-08, 10:52   Wykorzystanie tańszej energii elektrycznej, taryfa G12

Szanowna Administracjo,
Dlaczego nikt nie zainteresuje się wykorzystaniem tańszej energii elektrycznej - chodzi o zmianę taryfy. Mieszkańcy Szamotuł posiadają urządzenia elektryczne jak piecyki elektryczne,zmywarki itd. które zużywają dość dużo energii elektrycznej, krótko mówiąc nie są ekonomiczne ( szczególnie piecyki). Zmiana taryfy pozwoli mieszkańcom zaoszczędzić troszkę na ,,prądzie''.

Jest to taryfa G12- tańsza energia jest w godzinach od 22 do 7 oraz dwie kolejne godziny z przedziału od 13 do 17 w pozostałych godzinach energia jest rozliczana normalnie. Myślę,ze Administracja potraktuje ten post powaznie tym bardziej, że My mieszkańcy mamy podliczniki a umowę z Enea podpisaną ma Tbs.

Droga Administracjo, zainteresujcie się bo warto a mieszkańcy Szamotuł będą Wam wdzięczni za zaoszczędzone pieniążki a w ciągu roku jest to dość znaczna kwota w bużetach domowych.

Wszystkie informacje są zawarte na stronie www.enea.pl

Zapraszam Wszystkich mieszkańców do zapoznania się z informacjami na stronie enea, naprawdę warto.

Pozdrawiam

BACHRATY

Wysłany: 2010-10-08, 12:59   

Za dużo zachodu, dopiero po 3 latach wzięli się za robienie oświetlenia na parkingu, wstyd

Administracja TBS 

Wysłany: 2010-10-08, 14:30   

Szanowni Państwo,
informujemy, że wykonanie oświetlenia terenu przy budynkach w Szamotułach nie należy traktować w kategoriach obowiązku Partner TBS. Jak wielokrotnie wskazywaliśmy, wykonanie dróg wraz z oświetleniem leży w gestii właściciela tego terenu, a więc Gminy Szamotuły. Obserwując dotychczasowy brak działań ze strony Gminy - pomimo licznych spotkań i korespondencji w tym temacie - podjęliśmy decyzję o wykonaniu tymczasowego oświetlenia terenu, na którym - jak wskazywali sami mieszkańcy - dochodziło m.in. do licznych kradzieży wyposażenia samochodów.
Zwracając uwagę na ten fakt, nie oczekujemy podziękowań, a jedynie zrozumienia stanu prawnego terenu przy budynkach i być pomoże pomocy mieszkańców w aktywnym monitowaniu do władz Miasta o wykonanie robót, do kórych Miasto zobowiązało się na etapie budowy budynków. Uznajemy bowiem, że głos każdego z mieszkańców jest ważny i być może przy wspólnym wysiłku mieszkańców i Administracji uda się doprowadzić do pomyślnego finału sprawy.
Z poważaniem.

Administracja TBS

markomiej

Wysłany: 2010-10-08, 13:48   Re: Wykorzystanie tańszej energii elektrycznej, taryfa G12

Paul napisał/a:
Jest to taryfa G12- tańsza energia jest w godzinach od 22 do 7 oraz dwie kolejne godziny z przedziału od 13 do 17 w pozostałych godzinach energia jest rozliczana normalnie.

Nie zupełnie - normalnie

Taryfa G11 0,3072 zł/kWh

Taryfa G12
dzien 0,3621 zł/kWh
noc 0,1640 zł/kWh

noc trwa 10 h
dzien trwa 14h

Nie musze mówić że wnocy większość z nas śpi i ma wszystko powyłanczane.
A z pracy lądujemy po 14,15,16 itd..
Więc większość czasu bedziemy używać droższej taryfy :)
Opłata za faze też jest droższa niż w G11
Nie obowiązuje letnia zmiana czasu - nikt nie przestawia zegarków na licznikach

Paul

Wysłany: 2010-10-08, 15:55   

Proponuję Ci wejść na stronę enea i zrobić symulację jest dostepna dla każdego- jest porównanie taryf G11, G12 G12w. Sprawdź ile masz racji

Pozdrawiam.

markomiej

Wysłany: 2010-10-08, 17:19   

Paul napisał/a:
Proponuję Ci wejść na stronę enea i zrobić symulację jest dostepna dla każdego- jest porównanie taryf G11, G12 G12w. Sprawdź ile masz racji Pozdrawiam.

Robienie symulacji na stronie enea to jak robienie symulacji np na stronie telefonii ery. Zawsze wyjdzie Tobie że era najlepsza.
Zrób symulacje na innej stronie, inea chce by ludzie brali tę taryfe bo ma z niej dużo większe zyski.

Ja bez symulacji widzę że nocnej będę używać max 2h w zakresie od 13 do 17
A resztę... taryfa dzienna. Która jest jak pisałeś rozliczana normalnie, ale normalnie według czego? opłaty do G11? nie jest, jest droższa.

Sprawdź jeszcze zapis 2h w zakresie od 13 do 17. Czyli w jakich godzinach?

Nie każdy ma w domu sprzęt agd z opóźnionym startem.
Obserwując sąsiedni wątek: Wyobraź sobie jak komuś pralka wiruje o 2 w nocy.

Nocna ma mały sens jeśli chodzi o ogrzewanie, ale musiał byś mieć piec z akumulatorem z którego będzie korzystał podczas taryfy dziennej. Są takie piece.
Ostatnio zmieniony przez markomiej 2010-10-11, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  

Paul

Wysłany: 2010-10-08, 19:52   

w taryfie G12 w dzień jest 0.3167 a nocna 0.1440. Tu chodzi o wykorzystanie tejże energi, rozumiem Twoje myslenie. Sa bloki spódzielcze , komunalne np.w Poznaniu gdzie tak wykorzystywana energia w tej taryfie. Jak wiesz piece, które uzywamy pozeraja prąd. Dlatego moje zainteresowanie jest skierowane w kierunku oszczędnosci.Faktem że wymaga to dyscypliny aby uruchamiać urządzenia w odpowiedniej porze( piecyki, zmywarki, pralki) zwróć uwage,że wiekszośc ma żarówki energooszczędne, które to nie powodują duzych kosztów energii. Największe zuzycie powoduja urządzenia w/w one stanowia znaczny udział w kosztach energii.
Pozdrawiam

markomiej

Wysłany: 2010-10-08, 20:27   

Szanuje Twoje zdanie.
Po to jest kilka taryf aby każdy mógł wybrać odpowiednia dla siebie

Nie wiem tylko skąd te ceny za kWh
Ja sam w poprzednim wątku je pomyliłem bo podałem stare
na stronie http://www.enea.pl/3/ener...ply-dom-87.html wybierając Poznański jest noc 0,1757 i dzień 0,3864

Paul

Wysłany: 2010-10-08, 21:10   

ja ceny podałem ze strony enea dla poznanskiego. Zgłebie temat szerzej i napisze. Próbowac warto ;)
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu